Hát igen!
A Bloggerképző kihívása: Irj a kreativitásról.
Hát lássuk:
Meggyőződésem, ha nem születtél kreatívnak, a kreativitás fejleszthető. Sokat kell olvasni hozzá, na és persze írni, rajzolni, festeni.
Gyerekkoromban én nagyon sokat olvastam. Volt olyan év, hogy a kis falu könyvtára bezárt volna nyárra, ha én nem vállalom el a könyvtárosi munkát. Elvállaltam, s így zavartalanul olvashattam, hisz nyáron senki nem jött a könyvtárba. Én persze örültem ennek, hisz tiszta időt kaptam az olvasásra.
Mindenevő voltam, az egész könyvtárat végigolvastam.
Szerencsére az olvasás szeretetét mindegyik gyerekem örökölte. Léna heti két könyvet kiolvas. Zsófinak most nehezebb az élete, hisz másfél hónapos a kisebbik lánya, de a lakása tele van könyvekkel. Majd visszatér az olvasás az életébe neki is.
Az olvasás fejleszti a fantáziát és a kreativitás. Hiszek ebben!
Meg a rajzolás, a zene szeretetet, a festés. Sok emberben ott él az igény a kreativitásra, hisz ezért élnek meg olyan sokan a élményfestő piacon.
Ma, amikor a munkaerőpiac nagy változásokon megy keresztül, s a mechanikus munkát mindenhol gépekre bízzák, még fontosabb lenne a kreativitás fejlesztése az iskolákban és a családokban is.
Fotó: google
Szakemberek szerint csak olyan munkahelyek maradnak meg, melyek a kreativitásra és az azonnali döntésre alapoznak. Pl. az ápolónő munkája, mely gépekkel nem helyettesíthető.
Mi – az oktatási rendszer – mégis elnyomjuk a kreativitást, alig tanítunk már zenét, rajzot, alig tanítunk a művészetekről, ehelyett a tárgyi tudást erőltetjük.
Ettől persze mindenki szenved az oktatási rendszerben, de egy tanárnak ma édes kevés a hatásköre.
Kell a kreativitás, hisz a kreatív ember képes a csodákra!
Fotó: pixabay
Ha az iskola nem, legalább a család segítse a gyerekek kreativitásuk fejlesztésében. Én ezt teszem az unokáimmal. Lili már olvas, Teo sokat rajzol, Mór meg nagyon ügyesen játszik fantáziajátékokat. Most rendőrbácsi szeretne lenni, s rendszeresen megvéd bennünket a bűnözőktől. Imádom!
Fontos tehát a kreativitás és a fantázia dús életmód, hisz ez visz közelebb bennünket sok probléma megoldásához, az emberekhez és az emberi élethez.
Fotó: Pixabay
Szeretettel gondolok Rátok: Kaufman Ili
Szia Ili,
örülök, hogy megint “látlak” és olvaslak. Nagyon igazad van és azért is örülök, hogy segítesz abban, hogy én is magamra találjak. És leírjam a gondolataimat meg tapasztalataimat. Hátha valaki még el is olvassa egyszer, és felimeri a maga tapasztalatát benne.
Sokszor megfogalmazódik bennem valami, ami másnak is mondhat valamit, de ha nem írom en nyomban le, talán örökre elillan.
De azt megjegyeztem, amikor olvastam egy kínai tudóstól (Jack Ma), hogy robotizált világunkban tényleg nehéz versenyre kelnie az embernek a robottal. Ezért azt kell fejlesztenie az embernek, amiben még jeleskedhet, de más nem marad, amit egy robot ne tudna, csak a sport, a művészet a kreativitással. Ahol nem helyettesíthet embert robot vagy gép. Ezért sok-sok kreatív gondolatot kívánok! Szeretettel reka