Kicsit megijedtem, s elbizonytalanodtam. Érzem, nehezen boldogulok ezzel a feladattal, mondhatni sehogy sem?
A követelmény szembe megy mindennel, ami én vagyok, ahogy én gondolkozom…
Mégis , pontosan tudom, hogy meg kell csinálnom. Meg kell legyen, mert egyébként a bőrömre megy.
Sikertelenségemnek – hogy legyek sokkal-sokkal bizalmatlanabb az engem körül vevő világgal szemben, mint ahogy az a zsigereimből, az alaptermészetemből következne – kemény ára lesz!
Így aztán küzdök, próbálkozom, erőlködöm, szembe megyek magammal…..próbálok bizalmatlanná válni mindennel szemben. Nem könnyű.
Leéltem életem nagyobbik részét úgy, hogy alapelvem volt a bizalom. Mindenben és mindenkiben a jót feltételeztem, mindaddig, amíg nem ver át.
Mára, amikor a feldolgozóipar, a kozmetikai ipar, a nagyüzemi élelmiszer alapanyag gyártás hatalmas változáson ment át, sajnos sokkal bizalmatlanabbnak kell lennem. Nem szabad azt gondolnom, hogy jót akarnak nekem….Nem szabad elfelejtenem egy pillanatra sem, hogy a profitérdekeik minden felett állnak!
Olvasom, hogy a feldolgozóipar 700 féle adalékanyaggal dolgozik!
A nagyüzemi mezőgazdaság vegyszerek, hormonok, antibiotikumok tömegét használja.
A kozmetikai ipar kőolajszármazékokkal dolgozik.
Dezodorjainkban, arckrémeinkben, fogkrémjeinkben, tusfürdőinkben ott a parabén, az aluminium, a triklozán, ott vannak a ftalátok – tartósítónak, állagjavítónak, s ott vannak az illatanyagok. Mind -mind olyasmi, ami elősegítheti, hogy a szervezet kibillenve az egyensúlyából, s rendellenesen kezdjen működni.
Hogy milyen ezeknek az adalékanyagoknak a szervezetünkre ( s a gyerekeink szervezetére ) gyakorolt hosszú távú hatása, azt ma még nem lehet tudni. Kísérleti nyulak vagyunk egy világban, ahol a pénzről szól minden?
Látszólag tehetetlenek vagyunk…látszólag.
Mert bármikor dönthetünk úgy, hogy alaposabban utána nézünk, mit eszünk, mit iszunk, mit kenünk magunkra?
Tudatosabban élünk…..bizalmatlanabbul!
Érdemes utána olvasni mindennek, érdemes hiteles forrásokból tájékozódni, érdemes mérlegelni.
Érdemes megtanulni, mi jó nekünk, s mi nem!
Mert az árat előbb utóbb meg kell fizetnünk. Vagy a minőségibb termékek vásárlásával, vagy egy betegségből való kimászás okán.
Legyünk akkor hát bizalmatlanabbak, s legyünk tudatosabbak!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: