Milyen életre van jogod 57 évesen, amikor életed már ” őszbe csavarodott” ?
Naná, hogy minőségire, mi másra?
Mégis, miért van az, hogy ezt csak kevés 57 éves hiszi el magáról?
A minap orvosnál vártam ( nem, nem vagyok beteg, csak lejárt a jogosítványom). Jó sokat dekkoltam a rendelőben, mert közben érkezett egy gyógyszerügynök is, s persze leállt a rendelés. Volt időm szemlélődni.
17-en vártunk a váróban, ebből volt 4 idős ember, volt 2 fiatal, s 11 korombeli ember, kb. egyforma megoszlásban nő és férfi.
Az ötvenesek korosztályához tartozom.
Életünk felén bőven túl vagyunk, mondhatnám, sok mindent megéltünk már.
Megéltük a rendszerváltást, a multik bejövetelét, a munkaerőpiac teljes átalakulását, a társadalombiztosítás lassú hanyatlását, a devizahitelezés fénykorát, majd a cunamiként pusztító hatásait. Megértünk már néhány nyugdíj korhatár emelést is, s gyanítom, még van ebből az előadásból néhány felvonás vissza.
Meg kellett tanulnunk alkalmazkodni a változásokhoz, melyek üteme rendesen begyorsult.
Megtanultunk lemondani a hosszú távú gondolkodásról. Megtanultunk túlélni, elesni és felállni. Sokan megtanultuk elengedni a felnőtt gyerekeinket egy jobb világba.
Megtanultunk öngondoskodni nehéz időkben.
Megtanultunk lépni, ha az kell.
Vagy nem…
Sajnos, azt látom, hogy a korosztályom jó része belefáradt a sok változásba. Belefáradt az alkalmazkodásba a megváltozott viszonyokhoz. Belefáradt a szakadatlannak tűnő küzdelembe, elveszítve a reményt, hogy jár neki egy nyugodt élet. Belefáradt a távolságba, mely a gyerekeitől, családtagjaitól elválasztja. Belefáradt abba, hogy a családtagjai mindig rohannak, rá nem jut idejük. Belefáradt az életébe. Sokan betegségbe menekülnek, mert csak így tudják igazolni a külvilág fele, hogy jár nekik a magukra figyelés, a pihenés, a nyugodtabb élet.
Tavaly télen, az influenza járvány idején figyeltem fel arra, hogy egyre több ember van, aki nem akar gyorsan meggyógyulni, mert akkor vissza kell állnia a hajtós életébe. Nem, ő pihenni szeretne pár napot, így inkább a lassú lábadozást választja. A betegség az alibi, hogy lelassítson kicsit, s feltöltse energia raktárait.
Nagyon sok ember beteg a korosztályomból.
A magas vérnyomás, a cukorbetegség, a magas koleszterinszint, a szívbetegség nagyon gyakori. Azt mondhatom, ritka, ha valaki 57 évesen nem szed gyógyszereket. A stressz kikezdte a szervezetüket, s leblokkolta az öngyógyító képességüket. Lassan közhely számba megy már a sok rossz egészségügyi statisztika, mely jellemez bennünket.
Az emberek gyakran betegségbe menekülnek, hogy kellő figyelmet kapjanak maguknak.
S persze hullik a korosztályom, mint a légy . Tavaly 8 temetésen voltam, s a jó ismerősök, rokonok közül mindössze egy volt, aki 70 felett ment el…
Muszáj ennek így lennie?
Mit tehetünk az egészségünkért, a jobb közérzetünkért, saját magunkért 57 évesen?
Azt gondolom, nagyon is sokat.
Nem ne gondolj most arra, hogy nagy világmegváltó csoda módszereket sorolok neked.
Az a célom, hogy felhívjam a figyelmedet pár dologra, mely felett hatalmad van, ha tenni akarsz magadért.
Nézzük:
Ha csak egyetlen ponton is elgondolkoztál, már megérte leírnom!
Ha gondolod, kérlek oszd meg, s ha lájkolod a FB oldalamat, akkor tudod követni a gondolatmorzsáimat a jövőben is!
https://www.facebook.com/Nemvagyegyed%C3%BCl-1460166220937132/?fref=ts