nemvagyegyedül

Hogy élnek a nők Nevadában?

Nőként természetesen nagyon érdekel minden információ, amit megtudhatok a nevadai nők életmódjáról, lehetőségeikről, helyzetükről. Néhány dologra persze rácsodálkozom, néhányat irigylek, néhányat meg nem.

Első benyomásaimat nyilván a bevásárlások során szereztem. Délelőtt, amikor vásárolni járunk, szinte csak nők vannak a  hipermarketben –  meg persze néhány nyugdíjas házaspár.  A délelőtt bevásárlók nagyon nagy része háztartásbeli, tehát nincs munkahelye. Neveli a gyerekeit, ellátja a családot –  bár a “rossz nyelvek” szerint az itteni családok éhen halnának, és koszosak lennének, ha nem lennének a mexikói nők. Carson City – s egész Nevada területén nagyon sok mexikói bevándorló család él. Lényegesen több mexikoi van azonban California területén, mert sokkal jobb a szociális háló. Sokan laknak California területén és dolgoznak Nevadában. 

A férfiak általában szakmunkások , méghozzá úgy hírlik, jó szakmunkások, akik nem ismernek lehetetlent, addig nem nyugszanak, amig nem tudnak megoldani egy-egy  szakmai feladatot. Szorgalmasak, megbízhatóak. Feleségeik pedig  általában házvezetőnőként, takarítónőként dolgoznak az amerikai családoknál. ( Persze kivételek mindig vannak! Ma éppen egy krimibe illő jelenetnek lehettem a szemtanúja, séta közben:  Egy rendőrautó állt az egyik ház előtt, ahol egy mexikoi család lakik, s ahonnan nagyon erős kiabálás hallatszott. Éppen megérkezett az erősítés. Megállt a második rendőrkocsi, kiszállt két rendőt – az egyik egy nagyon csinos szőke nő volt – a pisztolytáskájukra tették a kezüket és elindultak befele. Nem vártuk meg a jelenet végét 🙂 

S milyenek a nők, mint nők?

Hát, be kell valljam, nagyon vegyes  kép van a fejemben. 

Valahol olvastam egy statisztikát, hogy Amerika lakosságának 65 %-a túlsúlyos. A tapasztalataim bizony igazolni látszanak ezt a számot. Nagyon sok a kövér ember – nő is. Nem túlsúlyosak, hanem kifejezetten kövérek. 

Nagyon ritkán látni kisminkelt, jól öltözött, elegáns, csinos nőt. Legalábbis délelőtt a boltban szinte egyáltalán nem.  Látni viszont jóval  100 kg feletti, fekete, vagy sötétszürke ruhákban járó, magukra egyáltalán nem adó nőket. 

Pár napja várnom kellett egyik hipermarketben egy 20 percet, s közben figyeltem az embereket. Kifele menet útba esik egy gyorsbüfé. A vásárlók szívesen megállnak bevásárlás után megvacsorázni. Hamburger, pizza, hot dog s az elmaradhatatlan Pepsi automata.  

IMG_8121 IMG_8123 IMG_8124

Jellemzően mindenki fél literes colát iszik, s a poharát a vacsora után, távozás előtt, még egyszer újratölti. 

 

 

 

 

 

Nagyon sok féle félkész és készétel kapható. Lehet nagyon egészségesen és nagyon egészségtelenül is étkezni. Mindenre van lehetőség, s mindenkinek saját döntése, hogy hogyan él.

A gyerekek megszületése vízválasztó egy nevadai nő életében. Ha addig dolgozott is, a szülés után erre már nem nagyon van lehetősége. 6 hétre kap  szülési szabadságot, ez azt jelenti, hogy hat hétig kapja a munkahelyétől még a fizetését, – ha kapja. Ez a munkahely hozzáállásástól függ, nem kötelezi törvény erre a munkahelyet. 6 hétig tartják a munkahelyét , akkor választania kell, hogy otthon marad, vagy visszamegy dolgozni. Bölcsőde nincs, ha nem tud babysittert megfizetni, s a családtagok sem tudnak segíteni, akkor otthon kell maradnia. Ha a gyerek 3 éves, akkor magán óvódába be tudja adni, de számítani kell arra, hogy mélyen be kell nyúlni a pénztárcába! A magánóvódák persze nem említhetőek egy lapon a magyar magánóvodákkal! Általában a gyerekével otthon levő anyuka bevállal néhány idegen gyereket is. Le kell tennie egy vizsgát, s már indulhat is a vállalkozás. ( Na persze a felelősség óriási!) 

Az anyaságot vállaló nők átlagéletkora jóval magasabb is lehet, mint otthon. Hivatalosan működik a béranya rendszer, s nem egyszer találkozni 50-sőt 60 évesen anyaságot vállaló nővel is.  Számomra ez az egyik legmeglepőbb közvetlen tapasztalat volt.

Pár napja vendégeskedtünk egy amerikai családnál. A szülők 5 éve házasok, s 3 éve úgy döntöttek, közös gyermeket szeretnének. Az édesanya akkor  47 éves volt. Nekik is a béranya rendszer segített. Szeretnék többet megtudni erről a rendszerről, ha sikerül, erről majd külön írok még.

Még egy szívszomorító tény a nevadai ( amerikai?) nőkről – Nincs kultusza a szoptatásnak, van viszont a tápszereknek. Gyakran természetes, hogy az anya nem áldozza fel a szabadságát azért, hogy anyatejet adjon a gyerekének. A tápszert bárki odaadhatja..az anyatejet nem. Persze,  ha 9 hét után vissza kell menni dolgozni, minek is kezdjenek bele a szoptatásba? 

Nem szeretnék általánosítani, hangsúlyozom, csak a saját benyomásaimat írom itt le, nyilván egy nagyváros teljesen más képet mutatna a nőkről is! 

Jelentkezem hamarosan…Jó éjt, Nektek jó reggelt! 

 

 

 

 

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!